Łódzki Obszar Metropolitalny

Gmina Dobroń wkrótce stanie się stroną umowy partnerstwa dotyczącej realizacji projektu pod nazwą „Strategia Rozwoju Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego”(ŁOM). Według założeń ŁOM obejmuje 5 powiatów, łącznie z miastem Łódź. Tak ogromny teren posiada ogromny potencjał, a zadaniem uczestników projektu jest go wydobyć i jak najlepiej wykorzystać. Samorządy z terenu województwa łódzkiego porozumiewają się w celu stworzenia odpowiedniej strategii. Ma to służyć aktywizacji gospodarczej, ożywieniu lokalnych rynków, obniżeniu bezrobocia, wsparciu przedsiębiorczości oraz integracji gmin, by mogły wykonywać wspólnie te zadania, które trudno jest zrealizować w pojedynkę. Przykładem działalności ŁOM-u jest na przykład inicjatywa stworzenia linii dla Łódzkiego Tramwaju Regionalnego. O przebiegu rozmów będziemy informować Państwa na bieżąco.

Wyświetleń 1 217