Zaświeć się na niebiesko- Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu

zaswiec_sie_na_niebiesko_navicula_centrum_autyzm_lodz2-go kwietnia zaświeć się na niebiesko dla autyzmu w Łodzi i regionie!

Centrum Diagnozy i Terapii Autyzmu „Navicula” w Łodzi zachęca do przyłączenia się do akcji.

Okaż swoje zainteresowanie i solidarność z ludźmi, którzy bezpośrednio lub pośrednio są związani z problemem autyzmu. Dowolnym niebieskim akcentem pokaż, że jesteś z nami. Pokaż, że rozumiesz wagę problemu, że chcesz wiedzieć o nim więcej, że możemy na Ciebie liczyć. Dla Ciebie to mała rzecz, dla nas coś naprawdę ważnego!

Autyzm jest wciąż nie do końca poznanym zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. I nie jest to ani gorsze, ani lepsze postrzeganie świata, jest po prostu inne i zasługuje na nasze zrozumienie.

Inicjatywa została zapoczątkowana przez amerykańską organizację Autism Speaks . Każdy może wyrazić swoją solidarność z osobami z autyzmem i ich rodzinami: oświetlając budynek na niebiesko, zapalając niebieską żarówkę w swoim oknie, dodając niebieski kolor do ubrania, propagując logo akcji w Internecie (np. na Facebooku), a także wspierając finansowo organizacje działające na rzecz osób z autyzmem( np. przekazując 1% podatku). Tego dnia bądź z nami i Ty.

Urząd Gminy w Dobroniu również przystąpi do akcji. Niebieskie światełko zaświeci się w jednym z okien budynku, a pracownicy podkreślą swoją solidarność dodając symboliczny, niebieski akcent do swojego ubioru.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.navicula.pl , na Facebook/Navicula-Centrum oraz w załącznikach.

Akcja Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu

plakat_blue_01

Wyświetleń 2 011