Dobroń Pod Biało-czerwoną!


Zdjęcie przedstawia biało-czerwoną flagę z tytułem projektu: pod biało-czerwoną. W prawym górnym rogu zdjęcia umieszczone zostały logotypy: Kancelarii Premiera oraz Ministerstwa Cyfryzacji, nad którymi widnieje napis: Projekt Pod Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Otrzymanie 100 głosów poparcia online za pomocą serwisu https://www.gov.pl/web/bialoczerwona uprawnia do otrzymania środków na niniejszą inwestycję. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy.

Celem projektu jest zjednoczenie mieszkańców, uhonorowanie Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęcenie do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów, opierała się o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

Głosy można oddawać do 11 listopada br. do godz. 23:59 poprzez wypełnienie ankiety dostępnej na:

https://bialoczerwona.www.gov.pl/

 

Regulamin i szczegóły projektu dostępne pod adresem: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona

Wyświetleń 199