Wizyta Łódzkiego Kuratora Oświaty

Pan Waldemar Flajszer, Łódzki Kurator Oświaty gościł 17.06 br. w Gminie Dobroń.  Kurator spotkał się z Wójtem Gminy Robertem Jarzębakiem oraz sekretarzem gminy, skarbnikiem i pracownikami ds. oświaty i wychowania oraz Unii Europejskiej. Jednym z tematów podczas spotkania była realizacja przez gminę projektu z dofinansowania unijnego dotyczącego budowy sali gimnastycznej w systemie pasywnym w Szkole Podstawowej w Mogilnie Dużym. Wójt gminy przy wsparciu dyrektorów zaprezentował kuratorowi wszystkie publiczne placówki oświatowe prowadzone przez naszą gminę. Podczas wizyty w terenie odwiedzone zostały, min.: Szkoła Podstawowa w Dobroniu, Szkoła Podstawowa w Mogilnie Dużym oraz Szkoła Podstawowa w Chechle Drugim wraz z oddziałami Publicznego Przedszkola w Dobroniu. Pokazana została pełna baza dydaktyczna szkół wraz z wyposażeniem klas lekcyjnych. Podczas spotkania kurator obserwował uczniów podczas lekcji oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych podczas zajęć.