Październik miesiącem profilaktyki raka piersi!


Przyczyny powstawania raka piersi wciąż są nieznane, a możliwości zapobiegania niewielkie. Nowotwór na początku nie boli i przebiega bezobjawowo, dlatego jest tak niebezpieczny. Często gdy kobiety zgłaszają się do lekarza choroba jest już w stopniu zaawansowanym.

Każdego roku na świecie ponad półtora miliona kobiet dowiaduje się, że ma raka piersi. Każdego dnia ponad 50 Polek słyszy, że ma tę chorobę. Tylko badania profilaktyczne mogą uratować życie, a wczesna diagnostyka gwarantuje wyleczenie.

Skorzystaj z bezpłatnych badań mammograficznych dla kobiety w wieku 50-69 lat. Możesz wziąć również udział w instruktażu samobadania piersi z wykorzystaniem dedykowanych fantomów prowadzony przez pracowników Wydziału Zdrowia ŁUW w Łodzi.

Specjalny mammobus z doświadczoną kadrą wyruszył w trasę po naszym województwie. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na naszej stronie:

https://www.gov.pl/web/uw-lodzki/pazdziernik–miesiac-walki-z-rakiem-piersi?fbclid=IwAR0fvV-XEYYSG06kMsiuwst-db4Z1x6T6EfwAxHxdjNcQ-FeC46l908KULM

https://www.facebook.com/LodzkiUrzadWojewodzki/videos/356244712870607/

Wyświetleń 217